Uhradil fakturu a čekal

Podvedený chlapík zareagoval poslední lednový den na německém internetovém bazaru na inzerát. Ten nabízel k prodeji minibagr v hodnotě 32 500 €, tedy dle aktuálního kurzu toho dne 775 450 korun. "Slovo dalo slovo a prodejce zaslal na email poškozeného fakturu, na základě které poškozený uhradil požadovanou částku ze svého účtu na účet uvedený na dokladu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Stroj na místě předání nebyl

Poškozený si na přepravu stavebního stroje z Německa sjednal společnost, která se v domluvený den dostavila na místo předání. Řidič ale zjistil, že na dané adrese není ani minibagr a ani žádná osoba, která by mu k objednávce cokoli sdělila. Ve snaze kontaktovat prodejce ale nepochodil, protože na telefonáty nikdo nereagoval.

Minibagr má muž pouze na fotce

Poškozený kontaktoval prostřednictvím osoby ovládající němčinu internetový bazar, kde uvedl, co se mu přihodilo. Osoba na druhé straně mu sdělila, že inzerát byl s největší pravděpodobností podvodný a stránky prodejce jsou již zablokovány. Na základě toho se podvedený muž obrátil na policii a případ oznámil. Událost policisté prověřují pro trestný čin podvod. (zv)