Muži přitom za vážný trestný čin hrozil až dvanáctiletý pobyt za mřížemi. Soud mu ale trest výrazně snížil kvůli tomu, že se stará o svou těžce nemocnou manželku. Rozsudek je pravomocný. Muž svůj trest přijal.

Brigádníci přespali

Vše se stalo na jaře loňského roku v hospůdce na Kroměřížsku. Jednačtyřicetiletý muž a jeho čtrnáctiletá dcera tam vypomáhali. V pohostinství ale nakonec i přespali, protože se otec opil.

„Měl jsem asi deset piv a pět panáků rumu,“ přiznal se včera u soudu obžalovaný.

Oba brigádníci prý spali na jedné posteli, protože měli jen jednu přikrývku.

„Muž začal dívku osahávat na jejím nahém těle i přirození. Poté přes její výslovný odpor, kdy jí držel ruce za zády, jí zasunul prsty do pochvy, kde s nimi asi pět minut pohyboval. Přitom jí líbal na různých částech těla,“ popsal v žalobě státní zástupce Roman Kafka.

Muž vše včera u soudu potvrdil a přiznal.

„Bylo to tak, jak je v obžalobě. Hrozně toho lituji. Neumím si to vůbec zdůvodnit. Byl jsem opilý,“ kál se obžalovaný.

Znalci míní, že příčinou mužova chování bylo nedostatečné sexuální uspokojení. Podle nich totiž trpí velkým sexuálním libidem.

Znásilnění oznámila policii sama dívka. Předtím se svěřila kamarádce i sestře.

„Ta říkala, že jí to otec udělal v minulosti taky,“ tvrdila včera soudnímu senátu šestnáctiletá studentka. Od incidentu je ve výchovném ústavu.

Dívka prý ráda provokuje muže

Podle učitelů jde ale o problémové děvče, které je drzé, nevychované a vulgární. Sama dívka přiznala, že první sex měla ve čtrnácti se svým tehdejším přítelem. Ten teď kvůli pohlavnímu zneužívání stojí před soudem. Psychologové dívku označili za nevyzrálou, infantilní, egocentrickou, která se k mužům chová vyzývavě, aniž by si uvědomila možná rizika.

Matka dívky včera odmítla vypovídat. V přípravném řízení ale tvrdila, že své dceři nevěří. Prý si to vše vymyslela. Žena však trpí velmi závažnou nemocí a její manžel se o ní musí denně starat.

To byl nakonec hlavní důvod, proč obžalovaný nešel do vězení, ale dostal pouze podmínku. To navrhoval jak státní zástupce, tak i obhájce obžalovaného Jaromír Kaláč.

„Už je potrestaný tím, že se mu rozpadla celá rodina. Kdyby dostal tvrdší trest, tak tím, kdo by byl hlavně potrestaný, by byla jeho manželka,“ podotkl při závěrečné řeči Kaláč.

Soud muži z Přerovska nakonec uložil tříleté vězení s podmíněným odkladem na pět let. Mimo to musí podstoupit i protialkohol­ní léčbu.