Šedesátiletá žena odevzdala přes třicet tisíc korun

Prostějov – Velké štěstí na nálezce ztracených peněz měl majitel peněženky v Prostějově. Vytroušenou peněženku totiž v sobotu po poledni našla před prostějovskou restaurací šedesátiletá žena.

„Dle svých slov již letmým pohledem zjistila, že peněženka obsahuje nějaké papíry a pravděpodobně i větší obnos peněz. Protože v minulosti sama přišla o peněženku i s doklady ihned byla rozhodnutá ji odevzdat. Učinila tak první následující pracovní den, kdy se i s peněženkou dostavila na policejní obvodní oddělení v Prostějově," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Na služebně s policistou zjistili, že peněženka kromě jiného obsahuje osvědčení o registraci dvou vozidel, lovecký lístek, průkaz pojištěnce a více než třicet tisíc korun. „Provedeným šetřením policisté zjistili kontakt na majitele uvedených dokladů. Ten se záhy dostavil a věci si převzal. Jako výraz vděku poctivou nálezkyni odměnil," dodal policejní mluvčí.

Žena se poté nechala slyšet, že je ráda, že celá věc takhle skončila. K případné možnosti, že by si peníze ponechala, uvedla, že „takhle to za ten pocit stojí". (sob)

Dal pěstí strážníkovi, měl v sobě tři promile

Prostějov – Až čtyři roky vězení si vysloužil sedmatřicetiletý muž z Prostějova. V opilosti totiž napadl strážníka městské policie.

„V neděli po šestnácté hodině v ulici Dukelská brána v Prostějově muž fyzicky napadl strážníka městské policie. Strážník vykonávající hlídkovou službu muže vyzval, aby nerušil veřejný pořádek, na což obviněný bezprostředně reagoval úderem pěstí do obličeje strážníka. Po tomto útoku strážníci muži za pomoci hmatů a chvatů nasadili pouta a předvedli ho na služebnu státní policie," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění lidí při incidentu nedošlo. „Dechovou zkouškou policisté muži změřili hodnotu tři promile alkoholu," uvedl policejní mluvčí. (sob)