Opilec se potřeboval vyspat. Ulehl do auta

Prostějov – V pondělí zatelefonoval na linku tísňového volání majitel domu ve Smržicích. Toho měl telefonicky kontaktovat jeho soused, který mu sdělil, že viděl neznámého muže, jenž měl přelézt branku od jeho zahrady a ještě nevylezl ven. Na místo ihned vyrazili policisté.

„V osobním automobilu zaparkovaném na zahradě domu zadrželi čtyřiačtyřicetiletého muže, který byl silně podnapilý," uvedl mluvčí policie František Kořínek.

Muž po několika marných pokusech nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Svůj stav vysvětloval tak, že se odpoledne trochu opil a protože už padla tma a byla mu zima, potřeboval se jen někde schovat a vyspat.

Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Dealerovu činnost ukončili policisté

Prostějov – Jednačtyřicetiletý muž z obce na Prostějovsku prodal, případně směnil od začátku tohoto roku nejméně osmadvaceti lidem pervitin.

„Dále v místě svého trvalého bydliště pěstoval dvě rostliny konopí setého, které chtěl dále zpracovat a prodat jako marihuanu. „Pro své jednání byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy," uvedl tiskový mluvčí František Kořínek.

Muži hrozí vězení do jednoho roku do pěti let nebo peněžitý trest.

Neplatí výživné na své dvě malé dcery

Prostějov – Z trestného činu zanedbání povinné výživy podezírají policisté sedmadvacetiletého muže z Prostějova. Od března letošního roku až do současnosti neplní vyživovací povinnost vůči svým dvěma dcerám.

„Celkem tak matce dětí dluží 14 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Muži hrozí až dva roky za mřížemi.