"Před areálem firmy na ulici Pod Kosířem v Prostějově vytvořil neznámý pachatel otvor, kterým odčerpal z vozidla VW Passat třicet pět litrů nafty. V Čelechovicích na Hané odčerpal ze dvou transportétů značky VW přibližně sto dvacet litrů nafty a v Hrubčicích připravil o pětatřicet litrů nafty Renault Scenic a o přesně nestanovené množství stejných pohonných hmot vozidlo VW Passat," uvedla alarmující výčet policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na čtyřech vozidlech napáchal neznámý pachatel předběžně škodu za necelých čtyřiadvacet tisíc korun. U posledního auta nebyla škoda doposud vyčíslena.

"Zda se jedná o jednoho a toho samého pachatele je nyní předmětem šetření policistů, kteří v souvislosti s uvedenými případy zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádež a u jednoho vozidla byly zahájeny také úkony pro trestný čin poškození cizí věci," uzavřela Zajícová. 

Ilustrační foto
Probudil se i naftový upír. Vysál přes padesát litrů v Držovicích
Nehoda renaultu ve Hvozdu
Smyk u Hvozdu a renault skončil na boku u potoka
Tragicky skončila páteční práce dvou dělníků v hlubokých lesích v okolí Studnice na Vyškovsku. Klády je tam zavalily, jeden z nich nepřežil.
Klády zavalily dva lesní dělníky. Jeden zemřel, druhý má vážná zranění