Místo cvičení pachatel ukradl peněženku

Prostějov – Ve čtvrtek ve večerních hodinách neznámý pachatel v jednom ze sportovních zařízení v Prostějově odcizil z neuzamčené skříňky v dámské šatně peněženku. V peněžence byly peníze, osobní doklady, platební karta, stravenky a další písemnosti osobní povahy. Majitelce vznikla škoda za osm tisíc šest set korun.

„V případě dopadení, pachateli hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Vykradené automobily jsou na Prostějovsku na denním pořádku

Prostějov – Ke dvěma vloupání do auta došlo během dvou nocí.

„Během noci z 11. na 12. prosince se neznámý pachatel vloupal do vozidla Fiat Brava zaparkované na Jezdecké ulici v Prostějově. Odcizil z něj autobaterii." uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková a doplnila, že zloděj způsobil škodu za dva tisíce korun.

V Prostějově došlo během následující noci k dalšímu vloupání do auta. Z firemního vozidla Citroën Jumpy zaparkovaného na Melantrichově ulici vzal po rozbití okna neznámý pachatel dva routery, mini PCI karty, pigteily a POE adaptéry. Poškozená společnost škodu vyčíslila na téměř patnáct tisíc korun.

Na odstavený vagón si počíhal sprejer

Nezamyslice - Odstavený vagón si na vlakovém nádraží v Nezamyslicích mezi pátkem a sobotou vyhlédl neznámý vandal. Vytvořil na něm barevný obrazec ženy a dva nápisy WATT. Výše škody ještě nebyla upřesněna.

„Vandalovi za tento přečin hrozí až jeden rok za mřížemi," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. (tel)