Přišel o kolo

O kolo za více než dvanáct tisíc korun přišel jeho majitel na začátku týdne v Prostějově. Dvaadvacetiletý muž si zamkl kolo v Olomoucké ulici v Prostějově.

„Ke krádeži došlo někdy mezi pondělním dopolednem a úterním ránem. Neznámý zloděj vzal kolo značky Cross Ross, které bylo zamčené lankovým zámkem ke stojanu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. 

Neplatí na děti

Až dva roky vězení hrozí devětadvacetiletému muži z Prostějova. Tomu soud nařídil placení alimentů matce jeho dvou dcer. Muž je však neplatí. „Matce tak dluží třináct tisíc korun a je vyšetřovaný kvůli zanedbání povinné výživy," vysvětlil policejní mluvčí František Kořínek. 

Zloděj vzal i motor ultralightu

Škodu za více než šedesát tisíc za sebou zanechal zloděj v Brněnské ulici v Prostějově. Na konci září se zde vloupal do Citroënu, ze kterého ukradl hned několik věcí.

„Ke krádeží došlo mezi pondělní půl desátou hodinou večerní a tři čtvrtě na dvě odpoledne ve středu. Zloděj se neznámým způsobem dostal do auta a ze zadního sedadla ukradl motor ultralightu značky Spin FS 180 E. Následně ze zavazadlového prostoru vzal nářadí na automobil, sadu slunečních brýlí s výměnnými skly, dioptrické brýle, pánský deštník a autoatlas Německa, Belgie a Lucemburska," informoval policejní mluvčí František Kořínek.