Obžalovaný vraždu popřel. V soudní síni tento týden zazní ještě výpovědi dalších svědků a konečný rozsudek by mohl padnout během pátku.

„Přiznávám se, že jsem poškodil cizí věc tím, že jsem zapálil auto. Co se týká vraždy, cítím se nevinný,“ prohlásil obžalovaný, který zabitého devětadvacetiletého muže znal asi rok.

„Poskytoval nebankovní úvěry. Sám jsem jeho služeb několikrát využil a počátkem srpna loňského roku jsme mu dlužil asi čtyři sta padesát tisíc korun,“ uvedl. Prvního srpna mu měl poškozený zavolat s tím, že peníze nutně potřebuje.

„Nabídl mi, abych mu dal do zástavy auto. To bylo ale na leasing, tak jsem se domluvil s kamarádem, který pracoval v pneuservisu, aby ho vzal k sobě s tím, že je nepojízdné,“ vysvětlil podnikatel.

Poškozený prý při hádce vytáhl nůž

Všichni tři muži se setkali prvního srpna odpoledne ve Lhotě pod Kosířem, kde bydlí babička obžalovaného. Na zahradě jejího domku pak došlo k hádce.

„Kamarád byl kvůli tomu autu naštvaný a řval na poškozeného. Ten pak vytáhl nůž. Kamarád s ním praštil o zem, já jsem na ně křičel, aby se uklidnili. Po pár vteřinách jsem si všiml krve a zbaběle utekl do domu,“ popsal obžalovaný, který se měl od svého komplice za několik minut dozvědět, že muž v zahradě je mrtvý.

Polil sedačky a auto podpálil

„Nevěděl jsem, co mám dělat. Autem poškozeného jsem pak jel směrem na Zábřeh a čekal na toho kamaráda. Ještě jsem mu říkal, ať mi koupí benzín, protože to auto jezdilo na plyn. Někde jsem odbočil, zastavil a polil sedačky…

Jednal jsem v panice, měl jsem strach a hrozně mě to mrzí,“ popisoval obžalovaný třesoucím se hlasem s tím, že mrtvé tělo vůbec neviděl.

„Nevěděl jsem, že je mrtvý. Věci šly rychleji, než mě to mohlo napadnout,“ řekl.

Kolega obžalovaného, který před soudem stane jako svědek v odpoledních hodinách, však podle předsedy senátu Eduarda Ondráška popsal sled událostí jinak.

„Jeho výpověď znám. Nevím, proč tak vypovídal. Asi měl strach,“ poznamenal mladík.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY Z DOBY KRÁTCE PO UDÁLOSTI:

Mladík z Pěnčína vraždil nejspíš kvůli dluhům

Vražda z Branné je objasněna

Traktorista našel v autě mrtvolu. Policie hledá vraha