Muž si spletl policii s taxislužbou

Prostějovsko – Dárek od policistů chtěl ke konci prosince čtyřiatřicetiletý muž od policistů. Ten krátce před druhou hodinou ráno zavolal na tísňovou linku a zajímal se, jestli by ho někdo nemohl zavézt domů, do obce na Prostějovsku.

„Operační něco takového odmítl a tak muž řekl, že se stal obětí krádeže. Udal, že se nachází na náměstí T.G.M. v Prostějově, kde ho však hlídka nenašla. Podařilo se ho znovu kontaktovat. V telefonu bylo slyšet, jak si objednává pivo," popisuje Jana Adámková z městské policie v Prostějově.

Policisté nakonec muže skutečně našli. Stále tvrdil, že byl okraden. Peněženku s penězi i doklady však měl u sebe.

„Jedná se o zneužití tísňového volání. Hlídka v tu chvíli mohla pomáhat jiným lidem," říká. Třicátníkovi může podle telekomunikačního úřadu hrozit pokuta až dvě stě tisíc korun a propadnutí mobilu. 

Zmizely lahve s propan butanem

Stražisko – Jedenáct tisíc korun. Takovou škodu způsobil mezi Štědrým dnem a pondělkem zloděj, který ve Stražisku vnikl do přístřešku. „Odsud si odnesl lup v podobě šesti desetikilových a stejného počtu dvoukilových lahví s propan butanem," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Zloděj šel po penězích a alkoholu

Kostelec na Hané – Vloupání do rodinného domu v Kostelci na Hané řeší od pondělka policisté. Mělo k němu dojít někdy mezi minulým úterkem a pondělkem.

„Lupič vypáčil dveře a vnikl do místností. Dům prohledal a ukradl odsud třicet tisíc korun a po dvou lahvích rumu a slivovice," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Lupič za sebou nechal škodu za třicet čtyři tisíc korun. Hrozí mu až tři roky vězení. 

Cyklisté přišli o kola

Prostějov – Dvě kola za celkem devět tisíc tři sta korun zmizela v pondělí večer od zábradlí ve Wolkerově ulici v Prostějově.

„Majitelé je zamkli k k sobě a k zábradlí lankovým zámkem. Když se však za tři čtvrtě hodiny k jízdním kolům vrátili, už zde nebyla," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková a uvedla, že jde o horáka značky GT Chucke a trekové kolo Author Stratos. „Zloději hrozí až dva roky za mřížemi," dodala Irena Urbánková.