Sdružení prostějovských hokejových fanoušků se ale zdají tresty nepřiměřené.

"Tresty jsou velmi přehnané a naprosto neodpovídají tomu, co se na zimáku v březnu stalo. Při kdejaké každodenní hospodské a diskotékové rvačce se toho stane více a nikdo nedostane ani pokutu, natož tak tresty odnětí svobody," píší Deníku ve svém oficiálním vyjádření zástupci Fans of Prostejov (FOP) a doplňují: "Ani jednomu z úředníků se navíc nic nestalo, pouze paní úřednice si zlomila nehet při přetahování o papíry."

Policie popsala incident následovně: „Muž nejprve dvojici urážel vulgárními výrazy. Poté na pracovníky finančního úřadu převrátil prodejní stůl, vytrhl jim z ruky protokol o kontrole a utekl pryč,“ informoval mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Morální výhrady

Prostějovští fanoušci mají k jednání kontrolorů především morální výhrady.

"Na jednu stranu chápeme úředníky, že dělali svoji práci a oprávněně nám chtěli udělit pokutu, ale co vyšší princip mravní? Je morálně správné pokutovat fanoušky, kteří pouze prodáváji suvenýry jiným fanouškům bez jakékoliv možnosti vlastního obohacení?" informuje FOP a dodává: "Vše, co se ve fanshopu nebo výběrem do kasiček vydělá, jde znovu zpět prostějovským fanouškům v jiné formě. Na rozdíl třeba od některých jiných fanouškovských táborů jsme finančně naprosto samostatní, nikdy jsme nepřijímali žádné finanční dary od vedení ani od jiných subjektů. Vždy jsme si vše financovali sami."

Oslabený kotel

Dlouhodobé tresty aktivních členů kotle se podepisují i na atmosféře při zápasech Jestřábů.

"Je to obrovský zásah nejen lidský, ale také finanční. Jedná se o sedm aktivních fanoušků, kteří měli velký podíl na atmosféře nejen doma, ale také na výjezdech," uvádí FOP.

Podle dalších informací už fanshop funguje podle zákonných norem.

"Ano, fanshop už nyní funguje dle zákonných norem. V průběhu prosince bude k dispozici v plném provozu a můžete nás podpořit koupí suvenýrů," uzavírají členové Fans of Prostějov.