"Ve středu 17. dubna v době od šestnácti do osmnácti hodin v Konečné ulici, se v součinnosti dopravních policistů, krajského koordinátora BESIPu a pracovníka Českého svazu pivovarů a sladoven konala již tradiční akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“," informoval policejní mluvčí František Kořínek a dodal: "Cílem akce je řidičům připomenout již uvedenou nulovou toleranci, rizikovost řízení pod vlivem alkoholu i jiných návykových látek a připravenost policistů na zvýšený dohled v tomto rizikovém období."

Běžné silniční kontrole se podrobilo celkem šedesát pět řidičů. Každý řidič dostal od zástupce Českého svazu pivovarů a sladoven drobné dárky, kterými bylo nealkoholické pivo a jednorázový tester na alkohol.

Při této akci policisté kladli důraz také na nejmenší přepravované pasažéry a povinnost jejich řádného umístění do dětských zádržných systémů. Také děti kromě poučení dostaly drobné dárky.

U žádného z kontrolovaných řidičů policisté nezjistili porušení zákona, které by museli řešit uložením pokuty nebo jiným opatřením.