Jeden takový případ už několik měsíců vyšetřují policisté. Zjišťují, kdo se do areálu v Krasicích vloupal a následně poničil jeho zařízení.

„Zatím neznámý člověk někdy v době od září loňského roku vyrazil do areálu a následně zde poškodil dvě skluzavky a stejný počet toboganů. Přitom způsobili škodu třináct tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Jak k poškození došlo upřesnil ředitel domovní správy Vladimír Průša.

„Nějací mladíci se zřejmě hodně nudili a přišlo jim zábavné po atrakcích jezdit na skateboardech,“ poznamenal s tím, že dotyční si své počínání natočili a video umístili na internet.

Koupání na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Ilustrační foto
Na jedničku: přehrada zatím láká na čistou vodu
Nehoda v Plumlovské ulici v Prostějově
Řetězová bouračka v Prostějově: před rondelem do sebe narazila čtyři autaProč o případu informuje policie nyní pak vysvětlil tím, že dosud nebylo jasné, jakou napáchali výrostci škodu.

„Při úpravách bylo nutné atrakce zabrousit a natřít a nyní nám za to firma vystavila účet,“ poznamenal Průša.

Areál je samozřejmě oplocený, v určitou denní dobu se sem však mohl dostat nezvaný host i nepozorovaně. To se ale i díky průniku skateboardistů změnilo.

„Mimo sezonu jsme měli elektronické zabezpečení funkční jen večer. Párkrát se ale lidé pokusili sem dostat i přes den, snad kvůli recesi. Teď ale jsme zabezpečeni dvacet čtyři hodin denně,“ uzavřel Průša.

Ilustrační foto
Chceme větší bazén! Pod peticí přibývá podpisů