Minulou neděli ráno byli vysláni strážníci na Sídliště svobody, kde neznámý výtečník rozbíjel telefonní budku.

„Když přijížděli na místo, vandal je spatřil, nasadil si kapuci a dal se na útěk okolo prádelny směrem k zaparkovanému autu, kam naskočil. V té chvíli byl hlídkou zadržen. Vyšlo najevo, že se jedná o sedmnáctiletého mladíka,“ popsala mluvčí městských strážníků Jana Adámková s tím, že uvnitř vozu seděly další dvě osoby ve věku sedmnáct a jedenadvacet let.

Ty vypověděly, že jedou na brigádu a čekají zde na kamaráda. Pro podezření z trestného činu byl mladík na místě předán Policii ČR, která si celou záležitost převzala k šetření. Předběžná škoda vyčíslena na dvacet tisíc korun.

Z auta se dýmylo

Minulé pondělí byla večerních hodinách za pomocí městského kamerového systému zaznamenány oblaka kouře, vycházející z prostoru před budovou banky.

„Strážníci na místě objevili dým řinoucí se zpod kapoty jednoho ze zaparkovaných aut. Jeho majitel mezitím už zalarmoval hasiče,“ sdělila mluvčí městských strážníků Jana Adámková s tím, že hasiči vzápětí dorazili.

Hlídka po dobu zákroku zajistila prostor. Po dohodě s velitelem hasičského zásahu setrvali strážníci u vozu do doby, než pominulo nebezpečí opětovného zahoření. Po více jak hodině mohli i s majitelem opustit místo, neboť tato hrozba již pominula.