"Zloděj neměl příliš těžkou práci, protože dodávkové vozidlo zaparkované v jedné z místních ulic nebylo uzamčené. Lapka využil příležitosti a mezi devátou a šestnáctou hodinou auto vybral a majitele připravil o brusku, dvoje lisovací kleště, elektrikářskou brašnu s dalším nářadím, sbíjecí kladivo a další věci," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

S ohledem na způsobenou výši škody a především na vyhlášený nouzový stav hrozí pachateli za trestný čin krádeže trest odnětí svobody od dvou do osmi let. 

Lupič úřadoval i ve Výšovicích

Lupič si z garáže rodinného domu ve Výšovicích odnesl kolo nebo vrtačku.

"V pondělí odpoledne nás prostřednictvím linky 158 kontaktoval oznamovatel se sdělením, že jeho garáž se stala předmětem zájmu nenechavce, který do ní násilím vniknul. Nejprve musel překonat plot a přes zahradu se dostal k objektu svého zájmu. Uvnitř našel a odnesl s sebou pánské horské jízdní kolo zelené barvy, tlakovou myčku, vrtačku a brusku," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Majiteli ukradených věcí způsobil předběžně škodu za patnáct tisíc korun. Policisté z prostějovského druhého oddělení případ šetří pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody.