Ukradl nářadí i kolo

Nářadí ale také kolo zmizelo pondělkem a středou z objektu v Dobrochově. „Zloděj ukradl pánské horské kolo, dvě brusky a benzinovou pilu. Majiteli tak způsobil škodu za dvacet dva a půl tisíce korun," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Zloději hrozí až dva roky za mřížemi. 

Řidič nezamkl auto, přišel o peněženku

Až dva roky vězení hrozí zloději, který ve středu dopoledne vykradl auto ve Ptení. Devětatřicetiletý řidič na místním parkovišti odstavil nákladní auto Ford Tranzit, a odešel od něj. Přitom však nechal věci v pravděpodobně nezamčené kabině vozu.

„Zloděj toho využil a z auta vzal příruční tašku. V ní byla peněženka s pěti tisíci korun, osobními doklady a firemní tankovací kartou," uvedla Irena Urbánková a dodala, že zloděj způsobil škodu za téměř pět a půl tisíce korun.

Od dubna neplatil výživné

Čtyři nezletilé děti musí z rozhodnutí soudu živit děvětatřicetiletý muž z Prostějovska. Tuto povinnost však od letošního dubna neplní.

„Muž má matce dětí přispívat měsíčně čtyřmi tisíci korun. To však nedělá a dluh na výživném se vyšplhal na dvacet osm tisíc korun," sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková, která doplnila, že za zanedbání povinné výživy třicátníkovi hrozí až dva roky za mřížemi.