"Když 11. října 2017 šestačtyřicetiletý muž poprvé po vystěhování původních nájemníků vstoupil do bytu, nestačil se divit. Nalezl množství nedoručených listovních a reklamních zásilek a reklamních letáků. Celkem se vešly do osmi pytlů," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Nález se od majitele bytu přes firmu dostal na policii. A ta začala jednat, protože přes sto zásilek bylo otevřených.

"Sedmačtyřicetiletou bývalou doručovatelku později vypátrali policisté na Slovensku. Při výslechu se žena k nedoručení jistého množství zásilek slovenským policistům přiznala, otevření některých z nich však odmítla," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Dodal také, jaký měl být motiv pro to, že si zásilky ponechala.

"Podle jejích slov nestíhala," informoval mluvčí.

Hrozí jí až 5 let

Žena v těchto dnech čeká, jak se situace kolem ní vyřeší. Za nepovolenou manipulaci se zásilkami jí hrozí až pět let vězení.

Pošta: Je to ojedinělý případ

Samotný případ není kuriózní jen množstvím nedodaných dopisů či balíčků, ale také provedením.

"Setkáváme se s případy, kdy zaměstnanec krade, třeba teď jeden řešíme. Že by ale někdo vybíral dopisy a zásilky a další nedoručoval, to je vskutku ojedinělé," poznamenal k případu mluvčí České pošty, jednoho z největších podniků zabývajících se doručováním a rozvážkou, Matyáš Vitík.

Také policie podobných případů moc neeviduje. Žena byla obviněná z trestného činu porušení tajemství přepravovaných zpráv, který patří spíše k výjimečným.

"Sám si nepamatuji, že bych něco takového zažil. V celém Česku se tento čin odehrál v jednačtyřiceti případech, po přepočtu nevychází ani jeden na okres," poznamenal František Kořínek.

Velký rozruch naposledy vyvolal nález desítek tisíc dopisů v březnu 2008 u Břeclavi. Polovina jich byla otevřená.