Nepozornost skončila nárazem

Řidič zapínal za jízdy světla, skončil v zaparkovaném autě. Zdroj: Policie ČR

Řidič zapínal za jízdy světla, skončil v zaparkovaném autě. Foto: Policie ČR

Prostějov – Bez zranění se obešla středeční autonehoda v prostějovské Šafaříkově ulici. Svou roli sehrála chvilková nepozornost.

„V šest hodin ráno projížděl ulicí osmatřicetiletý řidič automobilu značky Citroën. Muž jel směrem k Havlíčkově ulici bez rozsvícených světel. Když ho na tuto skutečnost „probliknutím" upozornil protijedoucí řidič, podíval se na palubní desku vozidla a zapnul světla," uvedl policejní mluvčí František Kořínek k situaci těsně před nehodou.

Chvilka nepozornosti totiž způsobila, že řidič Citroënu přehlédl zaparkované vozidlo a zezadu do něho narazil. Při nehodě vznikla škoda za padesát tisíc korun. Policisté neprokázali, že by řidič před nehodou popíjel.

Ženu okradli na vánočních trzích

Prostějov – O více než čtyři tisíce korun přišla žena na prostějovských vánočních trzích. Zatím neznámý kapsář si ji coby oběť krádeže vyhlédl během středečního poledne.

„Spolu s peněženkou žena přišla i o osobní doklady a finanční hotovost čtyři tisíce korun. Zloději nyní hrozí až dva roky vězení," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. 

Muž zpronevěřil šedesát tisíc

Prostějovsko – Škodu za šedesát tisíc korun za sebou nechal šestadvacetiletý muž z Prostějovska, který se podle policie mohl dopustit zpronevěry.

„Tohoto skutku se měl dopustit tím, že jako řemeslník v červenci 2016 od jednačtyřicetileté ženy v obci Smržice převzal zálohu na nákup stavebního materiálu. Muž si však peníze ponechal a užil je na uhrazení svých pohledávek a chod domácnosti," řekl k případu policejní mluvčí František Kořínek.

Ve věci je v současnosti vedeno zkrácené přípravné řízení. Muž hrozí rok až pět let vězení.