Nejprve se však dopouštěl krádeží v obchodech.

"Muž od 23. ledna do 6. dubna se v nejméně třech případech odcizil, nebo se pokusil krást, zboží z prostějovských prodejen. V prvních dvou případech zboží v hodnotě bezmála tisíc korun uschoval pod kabátem a pronesl přes pokladní zónu bez placení. Ve třetím případě zjistil, že při uschování památníčku byl prodavačkou papírnictví viděn, a proto zboží vrátil zpět do prodejní police," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Jak se však později ukázalo, šlo jen o zlomek mužovi činnosti.

"Stejného člověka podezíráme z toho, že od října do současnosti se sedmatřicetiletou spolupachatelkou nejméně sedmnáctkrát v různých restauracích na Prostějovsku, Přerovsku a Olomoucku objednávali a konzumovali jídlo, nápoje a cigarety a poté z místa utekli, nebo se pokusili utéct. Tímto společným jednáním způsobili škody za necelých deset tisíc korun," řekl mluvčí s tím, že v dalších sedmi případech se stejného jednání měl muž dopustit sám a způsobit další škody za tři a půl tisíce korun.

Navíc se mu podle závěrů vyšetřovatelů nechtělo platit ani za taxík. Muž si za podobné delikty loni ve vězení pobyl deset měsíců. Nyní mu hrozí tři roky, ženě pak dva za podvod.