První krádež bot z chodby panelového domu v ulici Jana Zrzavého v Prostějově, se měl dopustit zkraje září. Tehdy si známý recidivista pro sebe zcela nešťastně vyhlédl sportovní boty, které však patřily policistovi místního obvodního oddělení. Ten nelenil a pachatele vypátral vlastním policejním šetřením.

"Ke krádeži obuvi v hodnotě šest seti korun se podezřelý při následném výslechu doznal. K dalšímu osudu bot uvedl, že si je vyzkoušel, ale protože nebyly jeho velikosti, vyhodil je do odpadu," přiblížil neuvěřitelnou krádež policejní mluvčí František Kořínek.

Nepoučil se a kradl dál

Místo, aby se mladík poučil, kradl vesele dál zboží v obchodech. Hned tři jeho přečiny tak musí opětovně řešit policisté. Dvě krádeže mu neprošly a byl při nich zadržen ostrahou prodejen.

"Stalo se tak 4. října 2019, kdy v drogérii v centru města odcizil pánský parfém a náhradní hlavice holicího strojku v celkové hodnotě přesahující dva tisíce korun a 30. října 2019, kdy v jedné z prodejen v Plumlovské ulici v Prostějově v batohu přes pokladní zónu bez zaplacení pronesl deset rybích konzerv," popsal incidenty policejní mluvčí František Kořínek.

Vysmekl se ostraze a utekl

Během třetí krádeže v obchodním domě v ulici Újezd se ostraze vysmekl při zadržení a utekl. Nicméně batoh s lupem - třemi lahvemi rumu, peněženkou a doklady, zůstal v rukou ostrahy prodejny.

"Podezřelý se uvedených skutků dopustil přesto, že byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen. V uplynulých dvou letech dokonce vykonal dva tresty odnětí svobody na dobu dvanácti a deseti měsíců," přiblížil mladíkovu minulost policejní mluvčí František Kořínek.

Aktuálně policisté konají zkrácené přípravné řízení a v případě odsouzení pachateli hrozí nejvýše až tři roky vězení.