Ujíždějící 28letý řidič ale nereagoval ani na varovné výstřely. Auto zastavily až prostřelené pneumatiky.

Ne zcela běžnou službu zažili v úterý policisté z obvodního oddělení Konice na Prostějovsku. „Hlídka zahlédla v protisměru jedoucí terénní vozidlo značky Suzuki směřující od obce Štarnov na Přemyslovice,“ popisovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Auto přitáhlo pozornost policistů tím, že mu chyběly registrační značky a mělo poškozené čelní sklo.

„Na první pohled bylo zřejmé, že vozidlo nesplňuje stanovené podmínky pro bezpečnou jízdu v silničním provozu, proto se hlídka rozhodla ihned vozidlo zastavit a zkontrolovat,“ líčila.

Na signál k zastavení ale řidič nereagoval. Snažil se ujet.

„Policisté proto využili zákonného oprávnění použít zbraň a několikrát varovně vystřelili, ale bezvýsledně,“ sdělila Zajícová.

Ujíždějícího řidiče zastavili až mezi obcemi Pěnčín a Čechy pod Kosířem po zásahu do pneumatik.

„Výzvu k opuštění vozidla řidič ignoroval, proto jeden z policistů zakročil, podezřelého muže oknem vytáhl ven a nasadil mu pouta,“ uvedla policejní mluvčí.

Policisté zjistili, že vozidlo řídil 28letý muž bez řidičského oprávnění. Byla u něho provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem, pozitivní byl až orientační test na návykové látky.

V nemocnici se pak muž podrobil odběru biologického materiálu a poté skončil na policejní služebně, kterou po provedení nezbytných úkonů mohl opustit.

„Událost šetříme pro podezření z několika přestupků proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích,“ uzavřela Miluše Zajícová.