Hned v pondělí dvě hodiny před půlnocí si strážníci povšimli mladíka, který vylepoval plakáty na boční stranu čekárny MHD v Plumlovské ulici.

„Jakmile tento výtečník spatřil hlídku, dal se na útěk a zmizel směrem do Sídliště svobody. Igelitovou tašku s letáky a lepidlem přitom odhodil na zem. I když se strážníci snažili, mladíka se jim chytit nepodařilo,“ shrnula městská policistka Jana Adámková s tím, že za dva dny hlídka strážníků objevila tytéž plakáty na zastávce MHD na Floriánském náměstí.

Celá záležitost byla postoupena správnímu orgánu k prošetření. „Jde o porušení Obecně závazné vyhlášky č.4/2008. Plakáty lze vylepovat pouze na místa k tomu určená,“ informovala Adámková.

Ve středu v podvečerních hodinách našli strážníci v ulici Sladkovského ve sněhu mobilní telefon Nokia.

„Hlídce se podařilo zjistit, komu telefonní přístroj patří a vrátila ho třiadvacetileté majitelce,“ nechala se slyšet strážnice Adámková a dodala, že hned následující den asistovali strážníci hasičům při záchraně psa uvězněného v autě.

„Na parkoviště poblíž Wolkerovy ulice v autě pobíhal pes po sedadlech a při tom se mu povedlo zamáčknout knoflík u dveří. Hasiči vůz otevřeli a psa předali šťastnému řidiči,“ popsala Adámková. (rok)