Chtěl se ohřát na záchodě

V pondělí po páté hodině ranní vyjížděli strážníci do zdravotnického zařízení nedaleko centra města. Důvodem oznámení byl neznámý muž, který se nacházel uvnitř budovy mimo otevírací dobu.

Hned několik poškozených zpětných zrcátek na vozidlech zaparkovaných v Prostějově řeší ochránci zákona. Foto: Městská policie Prostějov
Řidiči pozor, v Prostějově řádí likvidátoři zpětných zrcátek

"Hlídku kontaktoval správce objektu a uvedl, že uzamkl nezvaného návštěvníka na toaletách v prvním patře. Ukázalo se, že se jednalo o třiadvacetiletého muže," informovala mluvčí městských strážníků Tereza Greplová.

Lesní dělníky vyděsil v lese u Seloutek nález letecké pumy.
Lesní dělníky vyděsila letecká puma

Při ověřování jeho totožnosti vyšlo najevo, že se jedná o hledanou osobu. Do budovy se mladík dostal vchodovými dveřmi, které byly otevřené. Strážníkům vysvětloval, že strávil celou noc venku a uvnitř se chtěl jen ohřát. Jelikož nebyla zjištěna žádná škoda na majetku, předvedli strážníci dotyčného na služebnu policie.

Placatku strčil do náprsní kapsy

Zřejmě neuhasitelná žízeň vedla pětatřicetiletého muže k úterní podvečerní návštěvě Kauflandu. Při protizákonném činu ho zpozoroval pracovník ostrahy a přivolal strážníky. Těm vylíčil, že si inkriminovaný muž strčil do náprsní kapsy lahvinku s alkoholem. Následně prošel pokladní zónou bez zaplacení.

"Za pokladnami byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. V podezřelém pachateli strážníci zjistili pětatřicetiletého muže," uvedla mluvčí Greplová.

Odhalený chlapík projevil pozdní lítost. Uvedl, že to, co udělal, byla hloupost. Odcizenou placatku alkoholu v hodnotě 90 korun dobrovolně vydal.

"Lahvinka byla nepoškozená, a tak mohla být vrácena zpět do prodeje. Přestupek proti majetku, ze kterého je dotyčný muž podezřelý, projedná příslušný správní orgán," uzavřela prostějovská strážnice.