Ohrožoval děti svým psem

Jak by se člověk neměl chovat při venčení psa, předvedl osmadvacetiletý muž. Svého čtyřnohého kamaráda měl na volno v místě, kde je to zakázané. Když byl upozorněn třicetiletým mužem, který byl na vycházce se svými dětmi, že by měl mít psa na vodítku, následná reakce byla nemile překvapující.

"Chovatel psa začal schválně házet míček směrem k dětem a jejich otci. Poté vždy pobízel svého mazlíčka k jeho aportování," informoval mluvčí městské policie Petr Zapletal s tím, že strážníci bezohlednému majiteli vysvětlili, jaká pravidla by měl dodržovat a na kterých místech může mít psa na volno. Přestupkové jednání vyřešila hlídka uložením pokuty příkazem na místě.

Zločin v papírnictví

Nutkavá potřeba psaní stála zřejmě za krádeží psacího pera. V pondělí před devatenáctou hodinou vyjížděli strážníci řešit drobnou krádež do jednoho z prostějovských supermarketů. Starší, dvaapadesátiletá žena potřebovala psací potřeby a tak po vstupu na prodejnu zamířila do oddělení papírnictví.

"Zde si z regálu vzala jednu propisku, ale rozhodla se, že za ní platit nebude. Následně prošla přes pokladní zónu, kde ji zastavila ostraha obchodu. Přivolaná hlídka zjistila odcizené psací pero v hodnotě 15 korun," informoval Petr Zapletal s tím, že žena si stejně pero nakonec odkoupila a navíc odešla s udělenou pokutou za krádež. Kdyby vybranou věc při odchodu z prodejny zaplatila, mohla se vyhnout pro ni nepříjemné situaci.

Dal si přes míru a rozbil si hlavu

Marně čekali ve středu odpoledne na osmapadesátiletého muže, který domů nedošel. Po čtrnácté hodině vyjížděla hlídka prověřit oznámení o ležícím muži do okrajové části města.

"Na chodbě bytového domu nalezla osmapadesátiletého muže s tržnou ránou v oblasti hlavy. Při vysvětlení jakým způsobem ke zranění došlo, jako důvod uvedl pád na zem," popsal mluvčí Zapletal.

Příčina pádu byla mužova zjevná opilost, která způsobila, že zůstal ležet s poraněním na hlavě těsně před svým domovem. Dechová zkouška byla pozitivní a naměřená hodnota dosáhla 3,1 promile alkoholu. Po rozhodnutí lékaře místo domů putoval do nemocnice na další vyšetření.

Lenost jí stála peníze

Házet nedopalky z cigaret místo do koše na zem se nevyplatilo čtyřiadvacetileté ženě. Seděla ve svém zaparkovaném voze a v poklidu kouřila cigaretu. Z auta nechtěla vystupovat a tak po dokouření vyhodila otevřeným oknem takzvaného vajgla rovnou na silnici právě v okamžiku, kdy kolem procházel strážník a nesprávného chování řidičky si všimnul.

"Kontaktoval ji a vysvětlil, jakého protiprávního jednání se dopustila. Žena svou chybu uznala, poté z vozidla vystoupila a vajgl uklidila do nedalekého koše. Pohodlnost ji vyšla draho, jelikož přestupek byl vyřešen uložením pokuty příkazem na místě," uzavřel Petr Zapletal.