Sourozenecký pár bral vajíčka za pět prstů

Mlsné děti chodily do starého Kauflandu opakovaně. V pondělí odpoledne ale sklapla past. Pracovník ostrahy zadržel dvě děti, které se pokusily odcizit několik kusů Kinder vajíček v celkové hodnotě 360 korun.

Na místo činu byli přivoláni strážníci a těm se podařilo zjistit, že se nepoctiví sourozenci dopustili podobného jednání i týden předtím. Tehdy povedený pár odcizil Kinder vajíčka za 164 korun. "Při krádeži je ale nikdo nechytil," informovala mluvčí městských strážníků Tereza Greplová.

"Jejich nepoctivé počínání z předchozího týdne bylo následně prokázáno za pomoci kamerového záznamu. O jejich protiprávním jednání byla informována matka, které byly děti na místě předány."Celý případ strážníci zadokumentovali a oznámili příslušnému správnímu orgánu. O nevhodném chování nezletilých dětí byl vyrozuměn i odbor sociálně právní ochrany dětí.

Ilustrační foto
Oslava narozenin v Prostějově se zvrhla v bitku

Práskl sebou na chodník a zůstal ležet

Na opilce ležícího na zemi ve Wolkerově ulici upozornil strážníky prostřednictvím telefonu všímavý občan. Městští policisté na místě zjistili, že se jedná o muže s modřinou na hlavě. Přítomní svědci uvedli, že si ji chlapík přivodil při nekontrolovaném pádu na zem.

"Jelikož byl muž dezorientovaný a hrozilo, že si pádem mohl způsobit otřes mozku, přivolali strážníci na místo Záchrannou zdravotnickou službu," popsala mluvčí Greplová. Zdravotníci muži poskytli neodkladné ošetření a poté jej odvezli na vyšetření do nemocnice.

Při vyšetření jednašedesátiletý muž zcela nespolupracoval a nekontroloval své jednání. Na žádost zdravotního personálu strážníci zajišťovali dohled do doby, než se dostavili pracovníci ochranky nemocnice. Následně byl muž ponechán v nemocnici na pozorování.

Stařenku zachránili v bytě

Ve čtvrtek v podvečer se na linku tísňového volání městské policie, obrátila žena s prosbou o pomoc. Dotyčná v bytě upadla na zem a nemohla se sama zvednout. Strážníci pětaosmdesátileté seniorce pomohli postavit se na nohy. Při pádu se žena naštěstí nezranila a ani nepožadovala lékařské ošetření.