Kriminalisté prostějovského oddělení obecné kriminality je viní z celkem jedenácti skutků v oblasti majetkové kriminality a z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Staršího z mužů navíc také z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání a omamnými látkami a s jedy a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

"Majetkové trestné činnosti se měli obvinění samostatným i společným jednáním dopouštět v poslední čtvrtině minulého roku, zejména v jihovýchodní části okresu Prostějov. Při vloupání do jednoho rodinného domu, několika vozidel a několika podnikatelských objektů měli odcizit mimo jiné také nářadí, pohonné hmoty a šperky. Kromě toho odcizili také dvě vozidla," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Škoda víc než 100 000

Škoda způsobená tímto jednáním byla vyčíslena na více než sto tisíc tisíc korun. Na dalších asi čtyřicet tisíc korun pak byla vyčíslena škoda způsobená poškozením napadených vozidel či objektů.

Povedení lapkové toho ale mají na svědomí daleko více. Jak se při vyšetřování ukázalo, kradli jako straky vše, co jim přišlo pod ruku. Spadeno měli zvláště na motorová vozidla, která užívali, i když měli soudní zákaz řízení.

Starší z mužů dokonce hned třikrát. Navíc u něj bylo zjištěno působení v oblasti drogové trestné činnosti. Při domovní prohlídce v jím obývaném domě v obci na Prostějovsku policisté nalezli několik gramů látky metamfetamin a desítky gramů sušené rostlinné hmoty - marihuany.