"Ve středu 1. listopadu ženě přišla přes aplikaci Messenger zpráva, jestli by na sebe mohla poslat telefonní číslo, protože se může zapojit do soutěže a vyhrát jídlo zdarma. Žena se zapojila do konverzace a číslo poslala. Nato přeposlala i kód, který jí přišel v SMS zprávě," popsal notoricky známý trik krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Dvě diabolky našly majitelky v krku své kočky. Věc šetří Policie ČR.
Někdo loví kočky v biokoridoru Hloučela. Věc šetří policie

Důvěřivá žena obdržela později zprávu, že vyhrála částku 20 tisíc korun od společnosti Alza. "Aby výhru získala, měla zaslat ofocenou platební kartu z obou stran a uživatelské jméno do bankovní aplikace, což žena učinila. Později potvrdila i několik autorizací ke svému bankovnímu účtu," doplnil Hejtman.

Očekávané peníze se ale na ženině kontě neobjevily, naopak přišla o tisíce korun. Pachateli hrozí za přečin podvod a další dva trestné činy trest odnětí svobody na tři roky až osm let.

VAROVÁNÍ POLICIE

Pamatujte!
Nikdy nikomu neposílejte kopie svých osobních dokladů nebo platební karty. Důsledně čtěte zprávy zaslané bankou k autorizaci plateb nebo k přístupu k Vašemu bankovnímu účtu. Pokud zprávám nerozumíte, nepotvrzujte je a raději zavolejte do banky.

Doporučujeme:

Hokejové derby mezi HC Zubr Přerov a LHK Jestřábi Prostějov v září 2023. Trenér Martin Štrba.
Výsledky nejsou podle představ, přiznává trenér Jestřábů Martin Štrba
Neuvěřitelného velikána vytáhl z Žermanické přehrady místní rybář Luboš Kuric. Říjen 2023.
Obří kapr z Žermanické přehrady. Rybí monstrum nalákaly kuličky boilies
Ilustrační foto
Protahovala si tělo v parku a přišla o batoh