Muž ze staršího manželského páru vulgárně napadal manželský pár středního věku. Ani to, že každá z rodin obývá svou část domu, mu v ničem nebránilo.

Starší muž poškodil vstupní dveře bytu mladšího páru. Muž a žena středního věku neváhali a přivolali na pomoc policii. „

Hlídka se okamžitě dostavila na místo. Starší muž však v útocích a vulgárních nadávkách pokračoval i za přítomnosti policistů. I jim začal sprostě nadávat," uvedla k incidentu mluvčí policistů Irena Urbánková.

Muže policie od nadávek neodradila. Policisté tak využili svého zákonného oprávnění a proti jednasedmdesá­tiletému muži použili hmaty a chvaty, nasadili mu pouta a převezli na služebnu k provedení dalších úkonů.

„Policisté muži provedli dechovou zkoušku, která mu naměřila přes jedno promile alkoholu v dechu. Na základě lékařského vyšetření byl eskortován do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci," popsala mluvčí Irena Urbánková.

Příčinu incidentu policisté vyšetřují.

„Hmotná škoda na poškozených dveřích byla vyčíslena na jeden tisíc korun. Ve věci probíhá šetření pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti majetku," dodala k případu policejní mluvčí Irena Urbánková.