V noci z úterý na středu přijali policisté oznámení od pracovníků Českých drah, že na stožár osvětlení u kolejiště na vlakovém nádraží v Olomouci vylezl muž, který chce pravděpodobně skočit dolů.

Na místo ihned dorazili policisté republikové a městské policie. Dva policisté oddělení hlídkové služby vylezli k vrcholu stožáru. Muž, který záměrně seděl na plošině stožáru, kam se za ním nikdo nemohl dostat, policistům sdělil, že skočí dolů.

Na místo byl přivolán i policejní vyjednavač. Policisté z hlídkové služby se snažili až do jeho příjezdu muže udržet v klidu, hovořili s ním a přesvědčovali jej, ať sám sleze dolů. Muž byl silně podnapilý a hrozilo, že spadne nebo výhružku uskuteční.

Muž měl v dechu 2,4 promile

Po přibližně hodinovém vyjednávání, kdy už byl na místě i policejní vyjednavač, se jednomu z policistů hlídkové služby podařilo muže přesvědčit, aby slezl dolů. Slíbil mu za to krabičku cigaret. Muž skutečně slezl a policista mu cigarety předal.

Jednačtyřicetiletý muž z Prostějova, kterému policisté naměřili 2,4 promile alkoholu v dechu, byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci.