„V nočních hodinách přijalo operační středisko od olomouckých kriminalistů informaci o odcizeném vozidle, které jede po dálnici D1 od Brna a míří na sever. Do akce byly okamžitě povolány dostupné hlídky,“ uvedla krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Policisté z prostějovského oddělení hlídkové služby vůz zaznamenali na 26. kilometru dálnice D46 u Prostějova.

„Řidič však na znamení k zastavení dávané výstražným zvukovým a světelným signálem vůbec nereagoval. Naopak sešlápl plyn a vysokou rychlostí, místy až 190 kilometrů v hodině, pokračoval dál na Olomouc a po dálnici D35 pak na Ostravu. Jeho jízda byla riskantní a nebezpečná,“ vylíčila Marie Šafářová.

Opilá řidička narazila na Prostějovsku do dvou aut, pondělí 14. srpna 2023.
Opilá řidička sejmula na Prostějovsku dvě stojící auta. Hned přišla o řidičák

Zbrzdil jej až zátaras připravený dalšími policejními hlídkami před sjezdem na Nemilany. „Ani tady to řidič v odcizeném autě nemínil vzdát a pokusil se otočit do protisměru. Při manévru ale nacouval do služebního vozu a nakonec zůstal stát,“ doplnila krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Zdroj: Youtube

Policisté jej za použití donucovacích prostředků zadrželi a posléze eskortovali do Brna, kde skončil v policejní cele. Případem se dále zabývají jihomoravští kriminalisté.