"Muž byl zcela zjevně opilý a zranění si odmítal nechat ošetřit. Zřejmě pod vlivem alkoholu se muž choval agresivně, křičel, motal se a padal na zem. Z důvodu ochrany jeho života a zdraví se policisté v souladu se zákonem muže rozhodli zajistit," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

"Po marné výzvě k uklidnění proto policisté proti muži použili hmaty a chvaty a přiložili mu pouta. Muž se zajištění aktivně bránil. Jednoho ze zasahujících policistů několikrát kopl do hrudníku a druhého zasáhl loktem do obličeje, čímž mu způsobil zranění bez vzniku pracovní neschopnosti. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku při zákroku nedošlo," doplnil mluvčí.

Následnou výzvu k podrobení se dechové zkoušce muž odmítl, přesto byl pro svou zjevnou opilost a z důvodu ochrany jeho zdraví umístěn do protialkoholní záchytné stanice.

Pro útoky proti zakročujícím policistům je nyní muž podezřelý z přečinu násilí proti úřední osobě. Po vystřízlivění byl k věci vyslechnut a ve věci bylo zahájeno trestní stíhání.

V případě prokázání viny a odsouzení mu tak pro uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. Vyšetřování je vedeno na svobodě.