Policejní zásahová jednotka dopadla včera ráno v Ostravě - Vítkovicích posledního ze šestice mužů, po nichž policisté pátrali v souvislosti s napadením a postřelením Josefa Lakatoše v Prostějově. Čtyřicetiletý Ladislav Daniš se ukrýval vjednom zbytů vŠalamounově ulici. Policisté jej včera ráno vypátrali a zatkli.

„Zatčení proběhlo bez zranění, obviněný nekladl žádné známky odporu. Byl velice překvapený a zaskočený, zatčení nečekal,“ sdělila Severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková a dodala, že kriminalisté Daniše eskortovali do Olomouce, kde bude vnejbližších dnech vyslechnut.

„Ještě během dnešního dne bude proti zadrženému zahájeno trestní stíhání pro trestné činy pokusu o vraždu, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování,“ uvedla Bednarčíková stím, že policie dá podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí do vazby. Ladislavu Daniši hrozí až patnáct let vězení.

Šestice Romů zOstravy včele sLadislavem Danišem si vpolovině července přijela do Prostějova vyřizovat účty kvůli rodinnému sporu, kdy se manželka jednoho zútočníků zOstravy vrátila zpátky k rodině do Prostějova. To se ostravským Romům nelíbilo a tak unesli mladičkou Mercedes Lakatošovou zProstějova. Incident vyvrcholil střelbou na Husově náměstí, kde byl zraněn Josef Lakatoš.

Předseda Unie Olašských Romů Josef Stojka před dvěma týdny slíbil, že se muži podezřelí zpokusu o vraždu policii sami udají. „Situaci přesto chceme řešit také romským soudem,“ sdělil ve svém prohlášení.

Jednoho zhledaných mužů policisté zadrželi když se pokusil opustit zemi na hraničním přechodu v Mostech u Jablunkova. Další se postupně přihlásili na policii sami. Byli obviněni z ublížení na zdraví, porušování domovní svobody a případně únosu.