Prostějovští muži zákona v těchto dnech vyšetřují dva případy, kdy se zloděj vloupal do automobilů v Dolní a Martinákově ulici v Prostějově. „Z vozidel odcizil různé doklady, brašnu s notebookem a finanční hotovost. Majitelům vznikla škoda dohromady za téměř třicet tisíc korun,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Slavotínková a dodala, že odhalit pachatele je v těchto případech velmi obtížné.

Vykrádači aut si podle ní vybírají většinou auta zaparkovaná na rozlehlých parkovištích nebo v méně rušných ulicích. „Ve většině případů dávají přednost vozidlům s autorádii a s různými věcmi odloženými na sedadlech. Lidé v automobilu často zapomínají tašky, batohy, klíče nebo dokonce doklady. To zloděje ještě více táhne,“ upozornila policejní mluvčí.

Často se také stává, že si zloděj odnese věci za méně peněz, než kolik potom stojí oprava poškozeného automobilu. „Z nepozornosti jsem v autě nechal peněženku, bylo v ní jen pár korun a občanka. Bohužel si toho stačil všimnout zloděj a rozbil mi boční okénko a z nějakého důvodu mi prořezal také sedačky a poškodil interiér. Oprava mě přišla na skoro patnáct tisíc,“ přiznal jeden z okradených řidičů.

Lapkové, kteří vykrádají auta, se dopouštějí trestného činu, ať už odnesou autorádio za deset tisíc korun nebo jen balíček žvýkaček.