„V neděli po půl druhé odpoledne kontrolovali policisté v Rozstání řidiče osobního automobilu Audi A4. U dvaatřicetiletého řidiče z Blanenska dechovou zkouškou naměřili téměř jeden a půl promile alkoholu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal, že před jízdou vypil šest až sedm dvanáctistupňových piv a šest až sedm panáků tvrdého alkoholu. Učinil tak během předchozího večera a noci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Dodal také, že řidič jevil viditelné známky ovlivnění alkoholem.

„Podnapilost se projevovala nejistou chůzí, zápachem alkoholu a zarudlýma očima. Policisté muži na místě vzali řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu," doplnil.

Řidiči hrozí za pití před jízdou i vězení.

Téměř jednu promili alkoholu nadýchal policistům také sedmadvacetiletého muže z Němčicka. Řidič při nedělní silniční kontrole před jedenáctou hodinou dopoledne v Nezamyslicích se změřenou hodnotou souhlasil.

„Uvedl, že během předchozí noci vypil čtyři půllitry desetistupňového piva a čtyři panáky rumu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní řidiči hrozí až padesátitisícová pokuta a dvouletý zákaz řízení," uzavřel František Kořínek.