"Na začátku týdne se na služebnu Městské policie Prostějov dostavil řidič vozidla, který přinesl výzvu k zaplacení částky 500 korun. Tuto našel na svém zaparkovaném vozidle," informovala mluvčí městských policistů Tereza Greplová.

Pětistovku na účet neposílejte

"Strážníci ihned poznali, že se jedná o podvod a muže ujistili, aby nikam požadovanou částku neposílal. V žádném případě se nejedná o výzvu Městské policie Prostějov," konstatovala Greplová.

Oficiální výzva MP: 

Oficiální dokument - výzva k zaplacení pokuty. Foto: Městská policie ProstějovOficiální dokument - výzva k zaplacení pokuty. Foto: Městská policie ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista

Oficiální výzva Městské policie má zcela odlišný obsah a je opatřena jejím razítkem. "Pokud by se s falešnou výzvou setkali další řidiči, doporučujeme nic neplatit a vše oznámit na Policii ČR nebo na Městskou Policii Prostějov," doporučila řidičům mluvčí.

Auto stálo na soukromém pozemku

"Zjistili jsme, že muž stál s vozidlem na soukromém pozemku, kde neakceptoval daná pravidla. V takovém případě se jedná o občanskoprávní spor, který si řeší majitel pozemku s pronajímateli tímto způsobem," vysvětluje Greplová a pokračovala: "Jestliže se jedná o soukromý pozemek, může si majitel cenu parkovného stanovit sám. Místo by mělo být označeno schváleným dopravním značením."

Falešná výzva:

V Prostějově se objevily falešné výzvy městské policie k zaplacení pokuty. Foto: Městská policie ProstějovV Prostějově se objevily falešné výzvy městské policie k zaplacení pokuty. Foto: Městská policie ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista

Z výše uvedeného vyplývá, že městská policie ani správní orgán takové případy neřeší. "Zda-li oznamovatel oznámil věc i na Policii ČR nám není známo," uzavřela mluvčí strážníků.

Mohlo by vás zajímat:

V pořadí 14. Ples Plumlovských nadšenců opět potvrdil, že zábavy a recese není nikdy dost. 26.3. 2022
Plesová sezona finišuje. Podívejte se kam v regionu vyrazit na bál
Mladé fotbalistky 1.SK Prostějov nafotily odvážný kalendář pro rok 2024. Foto: Josef Popelka, se svolením
VIDEO: Fotbalistky z Prostějova v odvážném kalendáři. Zbývají poslední kusy
Chance liga: Jestřábi Prostějov - Poruba (13.1.2024)
FOTO: Porubský lídr potřetí na kolenou! Jestřábi zůstávají ligovým unikátem
Plumlovská ulice u čerpací stanice OMV.
Na parkovišti v Plumlovské ulici u čerpací stanice OMV seděl v autě mrtvý muž