„U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, zato test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amphetaminy a methamphetaminy. Po poučení se lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu, odmítl podrobit," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Během kontroly policisté navíc zjistili, že muž má okresním soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do února roku 2016.

Ve čtvrtek krátce před půl sedmou ráno kontrolovala policejní hlídka ve Vrchoslavicích řidiče Škody Fabia.

„U šestačtyři­cetiletého muže provedla dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní a muži zákona mu naměřili 0,3 promile alkoholu v dechu,"uvedla policejní mluvčí.

O půl čtvrté odpoledne stavěli policisté za Určicemi dvacetiletého řidiče Fordu Escort. Ten dechovou zkouškou prošel, drogový test však ukázal na to že mladík si dal před jízdou pár šluků konopí. Také v tomto případě řidič odmítl lékařské vyšetření. V pátek, kolem jedné hodiny v noci zastavila policejní hlídka na křižovatce ulic Barákova a Tovačovského v Prostějově, řidiče Fiatu Punto. Policisté třicetiletému muži naměřili přes 0,8 promile alkoholu. Tak na místě přišel o řidičský průkaz a dál musel pěšky.