„První byla v pátek před šestnáctou hodinou třiatřicetiletá řidička osobního automobilu značky Hyundai, kterou hlídka kontrolovala na sídlišti Svornosti v Prostějově – Vrahovicích. Žena, která o řidičský průkaz přišla již 13. července letošního roku, měla pozitivní test na látku amphetamin," uvedl mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Ve stejný den, půl hodiny před půlnocí, kontrolovali policisté v Západní ulici v Prostějově devatenáctiletou řidičku osobního automobilu. U ní test zjistil amphetamin, metamphetamin a extázi.

O den později jel pětadvacetiletý muž v BMW v Mořicích také pod vlivem amphetaminu a metamphetaminu.

V neděli 21. srpna policisté zjistili hned 6 ovlivněných řidičů. V pěti případech se jednalo o alkohol, šestý byl cyklista, který šlapal na kole v Plumlovské ulici v Prostějově pod vlivem amphetaminu a metamphetaminu.

„Všichni tito řidiči jsou pro své jednání podezřelí ze spáchání přestupku dle zákona o provozu na pozemních komunikacích, za který jim hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun a zákaz řízení všech motorových vozidel až na jeden rok," uvedl František Kořínek. Všem také policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičské průkazy.

Víkendovým rekordmanem byl podle mluvčího třiadvacetiletý řidič osobního automobilu typu Citroën Xsara, kterého policisté kontrolovali v neděli před jedenáctou hodinou večerní v Plumlovské ulici v Prostějově.

Muži, který jevil známky opilosti, při dechové zkoušce naměřili téměř dvě promile alkoholu v dechu.

Řidič s výsledky souhlasil a přiznal se, že před jízdou vypil jedno dvanáctistupňové a pět nealkoholických piv. Také jemu policisté zakázali další jízdu a na místě zadrželi řidičský průkaz. Navíc mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.