V prvním případě šlo o vandalismus.

"V neděli jsme krátce před třináctou hodinou obdrželi oznámení o dvou mladících, kteří mají na silnici mezi obcemi Výšovice a Žešov poškozovat silniční plastové patníky. Hlídka na místě zadržela dva muže ve věku pětadvacet a šestadvacet let. Policisté zjistili, že muži poškodili pět patníků," uvedl mluvčí policie František Kořínek s tím, že věc policisté předali správnímu orgánu.

Krátce po čtrnácté hodině hlídka do této lokality vyrážela znovu, protože na lince 158 policie obdržela oznámení o vloupání do kanceláře ve firemním objektu v Žešově.

"Při ohledání místa činu policisté společně s majitelem zjistili, že neznámý zloděj se vloupal do objektu a poté z kanceláře vzal výpočetní techniku za více než sedm tisíc korun a způsobil zhruba stejně vysokou škodu," uvedl Kořínek.

Ilustrační foto
Řidiči neodolali alkoholu ani drogám

Podezření padlo na dvojici vandalů o níž policisté věděli, že muži mají kriminální minulost. Dvojici se jim podařilo vypátrat již o půl čtvrté odpoledne ve Smetanových sadech v centru města Prostějova.

"Zde muži klidně seděli na lavičce a prozkoumávali notebook, který před pár desítkami minut ukradli v Žešově. Muže policisté umístili do cely, starší se ke krádeži přiznal," dodal Kořínek.

Ještě tentýž den ale na účet mužů policisté připsali dvě krádeže kol.Ty zmizely ze dvora bytového domu v Určické ulici v Prostějově.

"Zloději ukradli kola v celkové hodnotě asi deset tisíc korun. Poničili zároveň vstupní dveře domu. Při činu ale byli zachyceni kamerovým systémem domu," řekl policejní mluvčí.

Spojit krádež s již známou dvojicí tak nebyl žádný problém. Zejména když se starší z mužů přiznal.

Kriminalita dvojici vůbec není cizí. Oba byli za krádeže již odsouzení. Mladší z nich v dubnu tohoto roku po několika letech opustil vězení a staršímu v současnosti běží osmnáctiměsíční zkušební lhůta k podmíněnému trestu.

Nyní mohou počítat s půlročním až tříletým trestem vězení. A mladšímu z dvojice taktéž hrozí vazební věznice.

Ilustrační foto.
U Kostelce se srazil vlak s autem