Zadržená žena ale pro město nepracuje.

„Dotyčná již není zaměstnankyní Magistrátu města Prostějova, její pracovní poměr byl ukončen dohodou,“ informoval ve čtvrtek pro Prostějovský deník mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

„Nic víc z hlediska bývalého zaměstnavatele komentovat nebudeme,“ dodala.

Někdejší pracovnice sociálního odboru byla obviněna z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami. V současnosti je stíhána na svobodě.

„Policisté provedli prohlídku i v její kanceláři, ale žádné drogy nenašli,“ sdělil Deníku dobře informovaný zdroj.

Devět zadržených

Při zátahu na drogové dealery uvízly v policejní síti i další úlovky.

„Naši policisté zadrželi devět lidí ve věku osmnáct až osmačtyřicet let. Sedm bylo obviněno za trestnou činnost související s výrobou a distribucí drog,“ uvedl zástupce velitele územního odboru Tomáš Adam.

„V rámci realizace byly podány dva návrhy na vzetí do vazby. Jeden návrh soud akceptoval a jeden z obviněných mužů je tak stíhán vazebně. U druhého soud vazební důvody neshledal, obviněný byl propuštěn a nyní je stíhán na svobodě. Ostatní obvinění byli vyslechnuti v příslušném procesním postavení a nyní jsou také stíháni na svobodě,“ poznamenal.

Náročná operace

Drogy i zbraně budou podrobeny expertizám ve Frýdku-Místku, kriminalisté na případu pracovali několik měsíců.

„Případ je ve fázi vyšetřování a zveřejnění dalších podrobností v tuto chvíli není možné. Z devíti zadržených osob je sedm obviněno a jedna osoba stíhána vazebně. Zadržení byli obviněni ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami, kde je trestní sazba až deset let vězení,“ informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Množstvím nasazených policistů, zajištěných a poté i obviněných osob i počtem míst, na kterých se zasahovalo prakticky ve stejném čase, je tato operace na Prostějovsku jednou z největších za posledních deset let.