Dopustit se měl hanobení rasy a národa či podpory ideologii potlačující práva jedinců. A to skrze facebook.

Na něm vyhrožoval zpěváku Radku Bangovi likvidací za to, že na protest při vyhlašování ceny Zlatý slavík 2016 pro skupinu Ortel odešel ze sálu. 

Do soudní síně dorazili jak Radek Banga, tak jeho bratr Patrik. Terčem urážlivých komentářů na facebooku se totiž stali oba.

"Bál jsem se o sebe, o svou rodinu. Nevěděl jsem samozřejmě, co je to za člověka a čeho je schopný," uvedl u soudu Patrik Banga. Jeho bratr pak měl dokonce policejní ochranu.

Oba bratři žádali dohromady třicet pět tisíc korun za nemajetkovou újmu. Oba rovněž uvedli, že tak činí, protože jejich životy výhružky od Aleše Rozsívala, včetně výhružek smrtí, nemálo ovlivnili.

Výsledkem byly psychické problémy, ale také problémy v práci.

Patrik Banga uvedl, že řadu týdnů se do ní bál jít, aby si na něj Rozsíval nepočkal.

"První měsíce byly fakt hrozné. Ještě teď je mi z toho zle," uvedl pak jeho bratr.

"Chování obžalovaného bylo velmi urážlivé a dehonestující. Za sebe říkám až kruté," řekla pak soudkyně Ivona Otrubová, která jednatřicetiletého Aleše Rozsívala uznala vinným ve všech bodech.

Obžalovaný k soudu nepřišel

Sám obžalovaný se k soudu nedostavil, omluvil se pro nemoc.

V minulosti ale podstoupil několik výslechů. V prvním případě vypověděl, že jednal pod návalem emocí.

Později vypovídat zcela odmítl. Po obdržení žaloby pak sám žaloval policisty pro údajný nátlak z jejich strany a dále odmítal, že by byl vlastníkem facebookového profilu.

Soudkyni ani státního zástupce však nepřesvědčil. Naopak, za přitěžující mu dali, že hanlivé a nesnášenlivé komentáře psal po desítkách a to hned na několik různých míst.

Rozsívalovi hrozilo až tříleté vězení, nicméně nakonec obdržel rok a půl dlouhou podmínku.