Sexuálního uspokojení za peníze se počátkem tohoto měsíce zachtělo staršímu muži v Prostějově. Dohodl se proto se svou téměř o dvě dekády mladší známou a sešli se na dámských toaletách na prostějovském vlakovém nádraží.

"Kalhoty stažené na půl žerdi byly příčinou toho, že z jejich kapsy na zem muži vypadla peněženka. Všimla si toho však jen sexuální pracovnice, která nezaváhala a peněženky se zmocnila. Poté se vymluvila na nevolnost a spěšně toalety opustila," popisoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že muž zjistil, že přišel o peněženku až když také opustil záchodky. Ženu však už nezastihl.

"S peněženkou přišel i o finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnil mluvčí Kořínek.

Běh osvobození se ve Vrchoslavicích - 22. května 2021
Běh, špekáčky, slivovice a dort. Ve Vrchoslavicích se lidé bavili a sportovali

Posel s peněženkou

Padlá žena měla svou čest a našla v sobě zbytek poctivosti. Že žena známého nechtěla příliš poškodit, ale pouze toužila po snadném výdělku, se ukázalo v následujících dnech.

"Peněženku s kompletním obsahem, vyjma hotovosti 700 korun, totiž muži v místě bydliště vrátil posel, kterého s ní poslala," uvedl dále policejní mluvčí.

Dvojitá duha nad Olomoucí, 23. května 2021
Dvojitá duha ozdobila nebe nad Hanou. Tady jsou vaše fotky

Na procházce okradla i mladičkou slečnu

Stejnou ženu prostějovští policisté podezírají také z další krádeže. Té se měla dopustit 10. dubna letošního roku na osmnáctileté dívce v zahrádkářské oblasti Močidýlka.

"S dívkou se měla seznámit téhož dne u vlakového nádraží a poté s ní zůstat a několik hodin s ní trávit čas procházkami Prostějovem. Kolem dvaadvacáté hodiny si dívka potřebovala vyřídit telefonický hovor. Během toho jí však její nová známá telefon vytrhla z ruky a ponechala si ho," popsal další skutek notorické zlodějky Kořínek.

Zábava U Rockyho v Prostějově, na podiu to rozjel Respekt. 22. května 2021
Pařba U Rockyho. Takto se řádilo na pecky od Respektu

Strážci zákona známou firmu znají. Ustanovit ji jako podezřelou z tohoto jednání se podařilo jen proto, že se dívce představila alespoň svou přezdívkou a díky osobní a místní znalosti policistů, kteří hned věděli, komu přezdívka patří. K oběma skutkům se podezřelá přiznala. V případě odsouzení jí za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.