Kriminalisté šoféra obvinili z násilí proti úřední osobě, na rozhodnutí soudu o uvalení vazby už čeká v policejní cele.

Příliš vysoká rychlost na dálnici D 46 ve směru z Vyškova do Olomouce byla v pondělí dopoledne důvodem, proč se prostějovští policisté vydali za automobilem značky BMW. Jeho řidič totiž v úseku s povolenou rychlostí do 110 kilometrů za hodinu překročil rychlostní limit o zhruba 60 kilometrů v hodině.

„Proto ho policisté se služebním vozidlem za použití potřebných signálů předjeli a navigovali ke sjezdu z dálnice. Řidič je nejdříve následoval, avšak těsně před exitem náhle změnil rychlost a směr jízdy a hlídce začal ujíždět na Olomouc. Do pronásledování se k prostějovským policistům připojila také hlídka olomouckého dopravního inspektorátu,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Nový most přes budoucí východní tangentu pod Svatým Kopečkem. Stavba čeká na posouzení vlivu na životní prostředí - EIA.
Olomoucká východní tangenta je o další krok blíž. Kdy se začne stavět?

Ujíždějící vozidlo podle ní opustilo dálnici na sjezdu u Hněvotína, policisté pak auto pronásledovali přes několik obcí až do Grygova, kde šofér vůz otočil a vyrazil zpět směrem na Blatec.

Pronásledující policisté mu však v obou směrech zatarasili silnici a tak sjel na polní cestu směrem k Holickým loukám, kde se do akce zapojily další hlídky.

Pronásledovaný vůz tam zastavil a policisté se za ním kvůli rozbahněnému terénu vydali pěšky.

„Jakmile se k němu začali přibližovat, muž se měl proti nim s vozidlem rozjet a policisté museli, aby zabránili střetu, uskočit do boku. Pak měl řidič zastavit a couvat směrem k dalšímu policistovi, který zabránil nárazu pohotovým úskokem. Zasahující policisté poté využili oprávnění a na vozidlo několikrát vystřelili. Auto ještě zvládlo ujet několik metrů, nakonec však uvízlo v bahnitém terénu,“ popsala Petra Vaňharová.

Osmnáctiletý řidič v BMW havaroval na třídě 17. listopadu v Olomouci
18letý šofér BMW nezvládl křižovatku u "lokotky", takto to dopadlo

Třiačtyřicetiletého muže z Brněnska policisté po vystoupení z vozu zadrželi a spoutali. Na místě odmítl dechovou zkoušku i orientační test na drogy.

V úterý ho olomoučtí kriminalisté obvinili ze zločinu násilí proti úřední osobě a zároveň dali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Na rozhodnutí soudu už šofér čeká v policejní cele. Kromě postihu za dopravní přestupky ho může soud za zmíněný zločin poslat až na šest let za mříže.