Chyceného recidivistu zajistili strážníci městské policie. Ti oznámili událost státním policistům. "Policisté na místě zjistili, že pachatel na chodníku před budovou místního bývalého klubu přiběhl zezadu k poškozené a vytrhl jí kabelku z ruky," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Přepadená zachovala chladnou hlavu

"Žena rychle zareagovala a chytila muže za oblečení, přitom upadla na zem, ale stále se držela. Dotyčný ji krátkou chvíli vláčel za sebou, pak se mu podařilo vysmeknout a utíkal směrem k ulici Dolní," popisovala drama mluvčí.

Schoval se za kostelem, ale neunikl

"Několik svědků události na něho křičelo, aby kabelku vrátil. Utíkal ale dál daným směrem a před nedalekou restaurací se schoval do křoví. Za chvíli vyskočil a vydal se k průmyslovce na ulici Lidická," pokračovala Zajícová.

Důvodem srážky dvou osobních vozidel u Smržic bylo nedání přednosti v jízdě.
Nedala přednost a další karambol na křižovatce u Smržic byl na světě

Ke smůle nepoctivého agresora byl svědkem i voják z povolání. Ten se za násilníkem pustil společně s dalšími muži a pachatele, který kabelku odhodil u průmyslové školy, dohonil a zadržel. "Následně ho předal hlídce městských strážníků na ulici Dolní, kteří nás o události informovali, jak je uvedeno výše," doplnila policistka.

Ukázalo se, že se jedná o protřelého kriminálníka. "Podezřelého muže z Chebska jsme převezli na policejní služebnu, kde skončil v cele. Dalším šetřením se zjistilo, že se jedná o recidivistu, který byl již za stejnou trestnou činnost v minulosti odsouzen a ve výkonu trestu odnětí svobody si odpykal uložený trest," potvrdila Miluše Zajícová.

Jeho rajónem byla celá republika

Policisté zadrženého chlapíka prověřují z dalších tří loupežných přepadení, kterých se mohl dopustit v jiných městech naší republiky. "S násilníkem bylo zahájeno trestní stíhání a bylo mu sděleno obvinění z trestného činu loupež a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až s desetiletou trestní sazbou odnětí svobody," uvádí dále krajská mluvčí.

Devítiletá cyklistka narazila v Olšanech u Prostějova do autobusu, pátek 15. září 2023.
Devítiletá cyklistka vrazila do autobusu. Neměla helmu a telefonovala

Odcizená kabelka, ve které se nacházela finanční hotovost 7 200 korun, dioptrické sluneční brýle, mobilní telefon, klíče, doklady a platební karta byla vrácena s celým obsahem poškozené. Ze strany policistů byl na státní zastupitelství vydán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován a soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby.