Podvečerní drama na kolejích. Celý případ se odehrál v nedělní podvečer, kdy mladistvý hoch nastoupil v Prostějově do vlaku směřujícího do Brna. Stoupl si ke dveřím posledního vagónu, kde k němu ještě před příjezdem do stanice Nezamyslice přišli dva mladíci, z nichž jeden z nich ještě nedosáhl plnoletosti.

"Nečekaně ho jeden z nich srazil na podlahu úderem do hrudníku. Při pádu mu vypadla z kapsy elektronická cigareta a peněženka. Obě tyto věci si útočníci vzali a využili strachu napadeného. Vyhrožovali mu, že pokud jim nedá i cestovní vak, tak to s ním nedopadne dobře," popsala zavrženíhodný čin policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že chlapce výhružkami přinutili, aby udělal to, čeho se dožadovali.

Strážníci v Prostějově. Ilustrační foto
Strážníci se v Prostějově nenudí: opilci, bitky, bomba nebo hlavička

Padesát korun

Vak prohledali a sebrali mu z něj přenosný bluetooth reproduktor. Následně batoh zahodili i s peněženkou, ze které nejdřív vzali padesát korun a odešli. Poškozenému tím způsobili škodu 3 650 korun.

Oznámení krádeže vyvolalo rychlou reakci. V Nezamyslicích poškozený vystoupil a napadení oznámil. Pachatelé pokračovali v cestě vlakem dál.

"Ihned se rozjelo šetření celého případu a na základě zjištěných okolností a výpovědí se podařilo pachatele zadržet nedaleko nádraží v Ivanovicích na Hané. Lupiči u sebe měli i odcizený reproduktor," uvedla dále Zajícová.

Dopadení mladíci nezapírali a k napadení a okradení hocha se doznali. Nepotvrdilo se, že by některý z nich byl od vlivem drog nebo alkoholu.

"Oba nakonec skončili v policejní cele, kde přečkali noc. Následující den pokračovala dokumentace celého případu a poté byli propuštěni na svobodu," uzavřela mluvčí Zajícová s tím, že přes své mládí mají oba loupežníci zápis v rejstříku trestů pro méně závažnou trestnou činnost.