„O tom, že se něco děje, jsme se dozvěděli brzy. Lidé, kteří po osmé hodině jeli na obecní úřad z ubytovny, se sem nedostali. Mysleli jsme, že se stala autonehoda, ale popisovali, že se střílí," tlumočila první zprávy o přepadení ve směru na Konici pracovnice obecního úřadu.

Střílelo se podle všeho na okraji vesnice. Podle místních i směrem k rodinným domům.

„Je to nepříjemné pro obyvatele. Štěstí, že se nikomu nic nestalo. Lidé říkali, že určitě deset výstřelů padlo. Měli údajně samopal. Na místě jsem ale nebyla," poznamenala úřednice.

Ve zdravotním středisku střelbu slyšeli.

„Mám sice okna ordinace na druhou stranu, ale bylo to slyšet. Myslela jsem, že někdo něco dělá v dílně, něco jako by naklepával," naznačovala možnou kadenci samopalu praktická lékařka Anna Kopečná.

„V první chvíli jsem si to nespojila, že by mohlo jít o střelbu. To až později, když jsem se o přepadení dozvěděla," dodala.

Ve zdravotním středisku i jinde v obci se dopoledne nemluvilo o ničem jiném.

„Samozřejmě. Je to události, kterou si nikdo nepřeje nikdy zažít. Známe to z televize, ale něco jiného je, když se to stane u nás. S psychickou újmou ale nikdo nepřišel," sdělila praktická lékařka s tím, že žena, která bydlí v domě nejblíže místu přepadení, není doma.

V Přemyslovicích už loupež zažili, v roce 2000, když tři pachatelé s pistolí v ruce přepadli místní poštu. Na dnešek ale dlouho nezapomenou.

„Tolik policistů, sanitek, vrtulník, cesta neprůjezdná. Něco takového, to obec ještě nezažila," shodni se místní.