Dvě loupežná přepadení: policie zpozorněla

„V běhu na něj narazili tělem a povalili ho na zem. Jeden z pachatelů zůstal stát a do muže kopal, druhý jej prohledal a vzal mu peněženku s osmi sty korunami,“ popsal brutální útok prostějovský policejní mluvčí Petr Weisgärber. Než se stačila oběť zvednout, oba zakuklenci z místa činu utekli.

K loupeži došlo v Protivanově také před třemi týdny. Tehdy byl lupič jen jeden, ale zaútočil také pozdě večer. K oběti se přiblížil zezadu, když procházela Bukovskou ulicí.

„Muže uchopil tak, že mu znemožnil pohyb. Jakmile se poškozený začal bránit, nastříkal mu pachatel do očí slzotvorný prostředek, čímž ho oslepil,“ popsal Petr Weisgärber.

Muž zasažený sprejem upadl na zem. Protože byl už prakticky bezbranný, lupič mu bez problémů sebral šedou látkovou tašku s notebookem a utekl. Počítač značky Asus si přepadený cenil na šestnáct tisíc korun. VÍCE ZDE

Lupiči si teď více troufají

Dvě přepadení krátce za sebou vzbuzují mezi místními obavy.

„Policisté k nám budou muset jezdit častěji. Při tom prvním přepadení jsem si říkal, že to musel být někdo, kdo tudy projížděl, že to nemohl být nikdo z místních. Ale teď si myslím, že možná ano,“ reagoval na události starosta Protivanova Karel Trnečka.

Lupičům podle něj nahrávají úsporná opatření u policie.

„Zločinci si v odlehlejších oblastech více troufají. A Protivanov není tak velký, aby měl obecního policajta. Když bezpečnost nezajistí stát, tak obce jako je ta naše nemají šanci,“ pokračoval starosta.

Benzinku už přepadli několikrát

Policisté budou teď Protivanovu věnovat zvýšenou pozornost.

„Hlídka buď z denní nebo z noční služby tam zajíždí každý den. Navíc připravujeme preventivní akci Tržby zaměřenou na kontroly benzínových stanic, obchodů a podobně,“ vysvětlil Weisgärber.

Právě benzínová stanice v Protivanově už se stala cílem několika lupičů. Navíc je Protivanov střediskovou obcí, takže je tu velká koncentrace obchodů.

„Funguje zde prodejna, pohostinství, lékárna i další zařízení. Právě na ně se budeme, kromě zvýšené pozornosti hlídek, zaměřovat v rámci připravované akce,“ slíbil mluvčí policistů. Muže či ženy v uniformách by tedy místní měli vidět častěji než doposud. (pam)