"Dnes před devátou hodinou ranní došlo k přepadení pracovnice pošty v obci Dobromilice. Neznámý pachatel měl dle prvotních informací vytáhnout na obsluhu střelnou zbraň a vyhrožovat jí újmou na životě," informovala v pátek po poledni policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že mu poškozená vydala tisíc korun v hotovosti a stírací losy, pachatel poté z místa utekl.

Loupežník prchal na jízdním kole.

"Při útěku ukradl další poškozené ženě jízdní kolo, na kterém odjel. Ke zranění pracovnice pošty nedošlo. V současné době po pachateli intenzivně pátráme za pomocí všech dostupných sil a prostředků, do pátrání byl nasazen také policejní vrtulník a psovod," doplnila dále Zajícová.

Ilustrační foto
Opilé ženě v Prostějově auto přejelo nohu

Popis pachatele

Mladík středního vzrůstu.

"K popisu pachatele lze uvést, že se jednalo o muže ve věku přibližně 25-27 let, vysokého přibližně 175-185 centimetrů, který byl oblečen do tmavé bundy a kalhot, na hlavě měl čepici, mluvil česky a v ruce měl papírovou tašku," přidala popis policejní mluvčí.

V případě, že by veřejnost mohla poskytnout informace k tomuto muži, který je v současné době stále na útěku, aby se obrátila na linku 158.