„V Dolní ulici byl v sobotu v podvečer před restaurací U Rodenů napaden sedmačtyřicetiletý muž. Dvojice lupičů ho připravila o peněženku s šestnácti sty korunami a osobními doklady,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

O několik hodin později přepadli dva pachatelé v ulici B. Smerala osmadvacetiletého muže. „Lupiči jej chytili zezadu za krk, prohledali jeho oblečení a ukradli peněženku s doklady, finanční hotovostí a mobilní telefon,“ poznamenala Nedělníková s tím, že poškozenému vznikla škoda za bezmála devět tisíc korun.

V Plumlovské ulici zase tři neznámí pachatelé zablokovali jízdními koly v chůzi dva mladíky ve věku patnáct a šestnáct let. „Výhrůžkami po nich požadovali mobilní telefony,“ komentovala případ policejní mluvčí. Když se starší z mladíků vzepřel, dva z lupičů jej fyzicky napadli. Několikrát jej udeřili pěstí do břicha a do hlavy. Tím získali dva mobilní telefony v hodnotě deset tisíc korun.

„Nic podobného jsem nikdy nezažil a hlavně nečekal. Nebyl jsem vůbec připravený se bránit. Ani to vlastně moc nešlo, byli silnější než my dva,“ řekl policistům jeden z napadených mladíků.

„Žádná z obětí víkendových loupeží naštěstí nebyla vážně zraněna. Všechny tři případy nyní vyšetřují kriminalisté,“ sdělila Nedělníková. Dodala, že není vyloučeno, že první dva případy spolu souvisejí. Možné je, že je spáchali stejní lupiči.

Prostějovští kriminalisté dostali od začátku roku na stůl už více než pět desítek loupeží. Přes dvacet případů se jim podařilo objasnit. Žádná z obětí naštěstí nepřišla o život.

„Vzhledem k tomu, že loupežné přepadení je po vraždě jedním z nejzávažnějších trestných činů, hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na deset let,“ konstatovala Nedělníková.