"Při policejním výslechu se muž k činu přiznal a uvedl, že během noční služby si kolem třetí hodiny ráno z automatu chtěl zakoupit bagetu na svačinu. Po vhození mincí mu však přístroj bagetu nevydal. V domnění, že se zboží někde zaseklo, se přes vydávací otvor neúspěšně pokusil rukou dosáhnout na bagetu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.Pracovník firmy v Průmyslové ulici v Prostějově byl hodně hladový. Odnesl to automat.

Pokusy hladového zaměstnance o to domoci se svého jídla však neskončily.

"Muž se pokusil automatem zakývat, ale ani to kýžený výsledek nepřineslo. V té době kolem projížděl kolega s vysokozdvižným vozíkem. Podezřelý ho požádal o zapůjčení vozíku a pokusil se automat rozkývat vozíkem. Při tom však došlo k poškození skleněné výplně," pokračoval mluvčí.

Po rozbití přístroje si svou zaplacenou bagetu vzal a odešel. Poškozením automatu však způsobil škodu více než třicet tisíc korun. Policisté čin řeší jako poškození cizí věci a krádež. Za to mu hrozí i dva roky vězení. Je však možné, že soud přizná zaměstnanci polehčující okolnost.

"Při výslechu muž projevil lítost nad svým jednáním se zdůvodněním, že „neví, co ho to popadlo“.

O upřímnosti jeho lítosti svědčí i fakt, že kontaktoval poškozenou společnost a způsobenou škodu již uhradil," uzavřel policejní mluvčí.