Převzala kradený televizor, hrozí jí vězení

Konice – Pro trestný čin podílnictví se koničtí policisté zajímají o třiašedesátiletou ženu. Ta měla od devětadvacetiletého muže z Prostějovska převzít televizor, ač věděla, že je kradený.

„Přístroj pak darovala jiné osobě. Policisté ho nakonec zajistili. Člověk, který televizor v tu dobu měl, jej policistům dobrovolně vydal," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Ženě hrozí různé tresty. Může skončit až na čtyři roky ve vězení, stejně tak ale může zůstat jen u pokuty. 

Popíjel, pak vyjel na kole

Nezamyslice – V úterý kolem půl deváté ráno kontrolovali policisté v nezamyslické Nádražní ulici řidiče. Jejich pozornost však mezitím upoutal muž, který kličkoval po silnici s jízdním kolem.

„Hlídka cyklistu zastavila. Policisté zjistili, že třiapadesátiletý muž před jízdou pil. Dechovou zkouškou mu naměřili více než dvě a půl promile alkoholu," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Muž se k pití před jízdou přiznal. „Uvedl, že téhož dne vypil dvě piva a asi tři panáky alkoholu. Policisté mu další jízdu zakázali," dodala policejní mluvčí s tím, že prohřešek muže je policií vyšetřován jako přestupek.