„Pachatelem je běloch ve věku kolem čtyřiceti let. Vysoký je asi sto sedmdesát centimetrů a má krátce střižené vlasy. Na očích měl dioptrické brýle bez výrazných obrouček,“ popsal zločince prostějovský policejní mluvčí Petr Weisgärber.

Na sobě měl lupič modrou riflovou bundu do pasu, tmavé kalhoty a na hlavě hranatou, světle béžovou kšiltovku. Přes rameno si nesl tašku. Mluvil plynně česky bez přízvuku nebo dialektu.

Do herny vešel osudného dne kolem jedenácté hodiny dopoledne. Původně chtěl po osmadvacetileté barmance rozměnit peníze, ale když odemkla přihrádku s pokladnou, zamířil k ní za bar.

„Žena na něj vytáhla pepřový sprej, ale muž na ni namířil pistoli a se slovy: „běda, jestli to použiješ“ vytáhl plechovou pokladnu s téměř sto tisíci korun,“ popsal přepadení policejní mluvčí.

Pokladnu si dal lupič do připravené tašky a odešel. Za loupež mu hrozí až deset let vězení. Policisté žádají občany, kteří by k případu mohli poskytnout jakékoli informace, aby se obrátili na nejbližší policejní služebnu nebo přímo na tísňovou linku 158.

Identikit lupiče, který přepadl bar v Plumlovské ulici

Popis pachatele

Muž ve věku kolem 40 let, výšky 170 cm, štíhlé postavy, krátkých střižených vlasů, bílé pleti. Oblečen byl v modré riflové bundě do pasu a tmavých kalhotách, přes rameno měl tašku, na sobě měl dioptrické brýle bez výrazných obrouček a kšiltovku hranatého tvaru světlé béžové barvy, hovořil plynně česky, bez přízvuku, ani dialektu.